KAYSERI TABIP ODASI TERÖR SALDIRILARINI KINADI

KAYSERI TABIP ODASI TERÖR SALDIRILARINI KINADI

     Kayseri Tabip Odasi, Istanbul’da yasanan bombali araç ve canli bombayla yapilan terör saldirilarini sert bir dille kinadi.


     Kayseri Tabip Odasi Yönetim Kurulu adina açiklama yapan Baskan Prof. Dr. Hüseyin Per, “ülkemizin bütünlügü ve milletimize karsi yapilan bu saldirilar karsisinda terör guruplari ve yandaslarina karsi sert tedbirler alinmalidir” dedi.

 
     Türk milletini terörle sindirmeye çalisanlarin asla amacina ulasamayacaginin altini çizen Hüseyin Per, “Istanbul, Besiktas Arena yakinlarinda ve Maçka parkinda gerçeklesen çifte terör saldirisiyla Ülkemiz kara bir gün yasadi. Onlarca polisimiz ve vatandaslarimiz sehit oldu. 200’e yakin vatandasimiz yaralandi. Sehitlerimize Allah’tan rahmet yaralilarimiza acil sifalar dileriz”

 
      Hüseyin Per, Kayseri Tabip Odasi olarak, Türkiye’nin birlik ve bütünlügüne kastedenlerin her zaman karsisinda durduklarini ve durmaya devam edeceklerini ifade ederek, “ Türk Milleti bütün bu badireleri bertaraf etmeye muktedirdir. Ancak, ülkeyi yönetenler de biran önce terörün kökünü kurutacak tedbirleri ivedilikle almali ve uygulamalidir” diye konustu.