TERÖRÜ LANETLIYORUZ

18.12.2016 Tarihli Ortak Basin Açiklamasi

BASIN BILDIRISI

 
17 Aralik 2016 Cumartesi günü sabah saatlerinde Erciyes Üniversitesi önünde, sivil askerleri tasiyan halk otobüsüne yaklasan canli bomba aracinin patlatilmasi sonucu 14 askerimiz sehit olmus, 55 askerimiz yaralanmistir. Kayseri'de faaliyet yürüten, Tabip Odamizi'nda altinda imzasinin bulundugu 57 sivil toplum örgütü olarak, bu terör olayini yapanlari ve destekçilerini lanetliyor; sehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralilarimiza acil sifalar diliyoruz.

 
Hepinizin yakindan bildigi gibi, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti son dönemde içeriden ve disaridan büyük bir saldiriyla karsi karsiyadir. Vatanin ve milletin gelecegi terör tehdidi altindadir ve bu tehdit gün geçtikçe artmaktadir. Bizler sivil toplum örgütleri ve Türk milleti olarak, devletimizden terörün üzerine kararlilikla gitmesini, iç ve dis terör odaklariyla daha etkili mücadele etmesini bekliyoruz. Terörle mücadeleyi simdiye kadar destekledigimiz gibi, son teröristin kökü kazinincaya kadar destekleyecegimizi ve bu mücadelede kayitsiz sartsiz devletimizin yaninda olacagimizi bir kez daha beyan etmek istiyoruz. Inaniyoruz ki Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti her türlü terörün üstesinden gelecektir. Yeter ki yöneticilerimiz teröristlere taviz vermesin ve geçmiste yapilan hatalari tekrarlamasinlar.

 
Basta siyasiler olmak üzere, birlik ve beraberlige en fazla ihtiyaç duyulan bu günlerde vatandaslarin kutuplasmasina meydan verecek her türlü söylemden kaçinilmali, aziz vatanin birligini, al bayragimizin ebediyen semalarimizda dalgalanmasini savunan herkes ayrim yapmadan kucaklanmalidir.

 
Bizler bir oldugumuz, birlik oldugumuz ve dimdik durdugumuz sürece terör Türk milletini asla yildirmayacak, vatanimizi bölemeyecektir. Türk milleti bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar yasayacaktir. Bunun için kanimizin son damlasina kadar mücadele etmeye haziriz.
Terör eylemlerine karisanlar ve her türlü destekçisi akittiklari kanda bogulacaktir.

 
Kahrolsun PKK, 
Kahrolsun ISID, 
Kahrolsun FETÖ, 
Kahrolsun Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberligine kasteden bütün terör örgütleri!

 
57 SIVIL TOPLUM ÖRGÜTÜ