Kayseri Tabip Odasi'ndan;

Türk Tabipleri Birligine Sert Elestiri

Kayseri Tabip Odasi Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Hüseyin Per, Türk Tabipleri Birligi Merkez Konseyinin (TTB) Afrin operasyonu ile ilgili yaptigi skandal açiklamayi sert bir dille kinadi.
Yönetim Kurulu adina açiklama yapan Baskan Hüseyin Per, TTB'nin her zamanki gibi kendilerini sasirtmadigini ifade ederek, " Diyarbakir'da PKK tarafindan sehit edilen Doktor Abdullah Biroglu'nun ölümü ile ilgili PKK'yi kinayamayan TTB, devletimizin ve milletimizin milli çikarlari için Afrin'e yapilan Zeytin Dali Harekatina karsi bildiri yayinliyor. PKK'nin hiçbir eylemini terör olarak nitelendirmeyen, sürekli çatisma gibi yuvarlak cümleler kuran TTB Merkez Konseyi gerçek yüzünü bu açiklamayla bir kez daha gösterdi. TTB Merkez Konseyi bizi temsil etmemektedir. Ülkemizin birlik ve beraberlik içinde olmasi gereken su günlerde, bir çok ülkeden de destek açiklamalari gelirken Türkiye'de doktorlarin çati örgütü olarak kabul edilen TTB'nin açiklamasini kabul etmemiz mümkün degildir. Bu bildiriyi asla kabul etmiyor ve yayinlayanlari kiniyoruz. Zira, bu operasyon milletimizin bekasi için son derece önemlidir " dedi.


 

Türkiye'nin yanibasinda kurulmak istenen terör ordusuna ve terördevletine gereken cevabin Afrin harekatiyla verildiginin altini çizen Baskan Per, " Biz Kayseri Tabip Odasi olarak, Türk milletinin menfaatine olan her olayin en büyük destekçisi olduk ve olmaya devam edecegiz. Zeytin Dali Harekati'da Devletimiz ve Milletimizin bekasi için son derece önemlidir. Insallah ordumuz muzaffer olacak ve teröristleri yok edecektir. Sehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralilarimiza acil sifalar diliyorum" dedi.


 

Öte yandan, Kayseri Tabip Odasi Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Hüseyin Per, 170 sözde aydinin hain bildirisini de tepki göstererek, " Kendilerine aydin diyen yazar, oyuncu gibi çesitli meslek guruplarindan olan bir takim kisiler PKK'nin Suriye'deki uzantisi PYD'ye karsi yapilan operasyona karsi olduklarini açiklayan ve baris gibi ifadeler kullanan bir bildiri yayinladilar. Bu insanlar terörü kinamadan, PYD'nin sehit ettigi askerlerimizi, vatandaslarimizi aklina bile getirmeden güya Türkiye'nin askeri operasyonlarina son vermesi gerektigi yönünde çagrida bulunuyor. Siz kim oluyorsunuz da devletimizin egemenligine göz diken, ülke topraklarimizda hain emeller besleyen teröre destek çikiyorsunuz. Siz önce sahip çiktiginiz o terör guruplarina binlerce sehidimizin hesabini sorun" dedi.
https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-kayseri-tabip-odasindan-turk-tabipleri-birligine-sert-elestiri-11-681-75995.html