19 Mayis, Türk Milletinin Bagimsizliginin simgesidir

Prof. Dr. Hüseyin PER

Kayseri Tabip Odasi Baskani Prof. Dr. Hüseyin Per, 19 Mayis’in, zulme boyun egmeyen ve esareti kabul etmeyen Türk Milletinin ilk kivilcimi yaktigi gün oldugunu söyledi.
19 Mayis Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayrami’nin 100. Yil dönümü dolayisiyla kutlama mesaji yayimlayan Baskan Hüseyin Per, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayis 1919’da Samsun’a çikmasi, ülkemizin bagimsizlik ve özgürlük mücadelesinin baslangici olmustur. 19 Mayis 1919, Atatürk önderliginde Samsun’da milli mücadelenin fiilen baslatildigi, Türk milletinin zorluk ve yokluklara ragmen emperyalist güçlere karsi durdugu, hürriyet mücadelesine tüm benligiyle yürüdügü bir baslangicin tarihidir. 19 Mayis, Türk Milletinin kaderinin sadece bagimsizlik oldugunun simgesidir. 19 Mayis’in 100. Yildönümünde hangi karanlik oyunu ve tuzagi kurarlarsa kursunlar, Türk Milletinin bagimsizlik ülküsünden vazgeçmeyecegimizin bilinmesi gerekir. Türk Milleti, genciyle, yaslisiyla, kadini ve erkegi ile her zaman esarete dur demistir. Iste bu duygu ve düsüncelerle büyük sikinti ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele ile kurulan Türkiye Cumhuriyetini Atatürk gençlere emanet etmis, böylelikle Türk gençligine olan sonsuz güvenini vurgulamistir” diye konustu.
 
Kayseri Tabip Odasi Baskani Prof. Dr. Hüseyin Per, “ 19 Mayis 1919’un 100. yildönümünde Aziz Türk Milletimizin ve Türk gençliginin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramini en içten duygularimla kutluyor; basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaslarini, tüm sehitlerimizi ve gazilerimizi sükran, minnet ve rahmetle aniyorum.” Dedi.