Geleneksel Intern Iftar Yemegi 2019

Kayseri Tabip Odasi

Tabip Odasi intern doktorlarla iftar yemeginde bulustu


Kayseri Tabip Odasi tarafindan geleneksellesen Intern Doktor iftar yemeginin 8.si düzenlendi. 


Özel bir restoranttaki toplantiya Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Memduh Büyükkiliç, Erciyes Üniversitesi Tip Fakültesi Dekani Prof. Dr. Hakan Poyrazoglu, Kayseri Tabip Odasi Baskani Prof. Dr. Hüseyin Per, Kayseri Tabip Odasinin yönetim kurulu ve yetkili kurullari, Kayseri Tabip Odasi Tip Ögrenci Kolu, hekimler ve çok sayida Tip Fakültesi Ögrencisi katildi.
Baskan Memduh Büyükkiliç, burada yaptigi konusmada, kendisinin de bir hekim oldugunu ifade ederek, “ Hekimlik meslegi çok kutsaldir. Insanlara yardimci olmak onlarin hastaliklarina çare bulmak ve onlardan alinacak olan duanin maddi karsiligi yoktur. Bu yüzden genç hekim arkadaslarimiz donanimli olun, Sizleri, Türk Milletinin basini her zaman dik tutacak, arastirmaci, dünyada kendisinden söz ettiren kisiler olarak görmek istiyoruz” dedi.


Yemek sonrasi Prof. Dr. Hüseyin Per, Erciyes Üniversitesi Tip Fakültesinin Türkiye’nin sayili fakülteleri arasinda oldugunu söyleyerek, “ Erciyes mezunu olmak bir ayricaliktir. Biz bu ayricaligini yasiyoruz. Siz genç meslektaslarimiz da mezun olup görevlerinize basladiginiz nereden mezun oldugunuzu unutmamaniz gerekir. Ögrendiklerinizi en iyi sekilde uygulayarak, hekimlik mesleginin onuru ile hareket ederek necip Türk Milletine hizmet edeceksiniz” dedi. Baskan Per, inter doktorlar adina da Bekir Ayyildiz’a katkilarindan dolayi tesekkür etti.
Iftar yemeginde, Prof. Dr. Selim Kurtoglu, Prof. Dr. Karamehmet Yildiz ve Op. Dr. Seyfi Sahin’de birer konusma yaparak genç doktorlara tavsiyelerde bulundu.