Prof.Dr. Hasan Basri Üstünbas’in anisi ERÜ’de yasayacak

Kayseri Tabip Odasi

MHP Kayseri eski Milletvekili ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) eski ögretim üyesi merhum Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbas adina Mustafa Eraslan- Fevzi Mercan Çocuk Hastanesinde Nörofizyoloji Merkezine açildi.

Merkezin açilisini yapan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalis, Orta Anadolu’nun en büyük hastanesinde Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbas adina Nörofizyoloji Merkezi açilmasinin çok önemli oldugunu belirterek, “ Üniversitemize ve Kayseri’ye büyük katkilar sunmus olan merhum Üstünbas Hocaya rahmetle anarken, Merkezimizin hayirli olmasini temenni ediyorum. Bu merkezin buradan fayda saglayacak olan hastalarimiza büyük saglayacagina eminim” dedi.

ERÜ Hastaneler Müdürü Prof. Dr. Ahmet Güney’de, Nörofizyoloji Merkezi’nin önemine dikkat çekerek, Üstünbas ailesine katkilarindan dolayi tesekkür etti.

Kayseri Tabip Odasi Baskani ve ERÜ Çocuk Hastanesi Nöroloji Uzmani Prof. Dr. Hüseyin Per’de, rahmetli Hasan Basri Üsütnbas’in çok degerli bir insan oldugunu ifade ederek, “ 2 yil önce kaybettigimiz degerli hocamizin anisini yasatmak isteyen ailesinin ve Kuzan ailesinin katkilari ile açilan bu merkezimiz hayirli olsun” dedi.

Rahmetli Üstünbas’in 40 yillik arkadasi olan Prof. Dr. Mehmet Akif Özdemir’de, Hasan Basri Üstünbas’in mükemmel bir insan oldugunu söyledi.

Törene, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtulus Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardimcilari Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Sitki Ilkay Ögretim üyeleri Dernegi Baskani Prof. Dr. Harun Ülger, Türk Ocagi Baskani Prof. Dr. Mustafa Ünal, Bashekim Yardimcilari Prof. Dr. Musa Karakürkçü, Doç. Dr. Ismail Koçyigit, Çocuk Sagligi ve Hastaliklari Anabilim Dali’ndan Prof. Dr. Duran Arslan, Üstünbas ailesi ve çok sayida davetli katildi.

Törende merhum Prof. Dr. Hasan Basri Üstünbas’in oglu Burak Üstünbas’a, Emine ve Mevlüt Kuzan adina da Alaattin Kuzan’a katkilarin dolayi sükran plaketi verildi.